Białka pełnią i w takim o to organizmie kluczową, ale i jednocześnie bardzo mocno zróżnicowaną rolę. Jakie też i jest zapotrzebowanie na ów białko w takiej o to diecie psa i jakie są tak naprawdę najlepsze jego źródła?
Na samym to już początku warto jednak przypomnieć, że ów białka są skonstruowane z 22 rodzajów mniejszych to związków, które są bardzo często nazywane aminokwasami. Niektóre też i z nich organizm psa jest w stanie i stworzyć tak naprawdę sam. Jest to około 12 aminokwasów endogennych, ale jednak i inne muszą być dostarczone u psa z zewnątrz. Ta też i grupa to tak zwane aminokwasy egzogenne, które jednak i musimy psu dostarczyć wraz z jego pożywieniem. Dokładnie jest ich, aż 10.
Zapotrzebowanie na takie o to białko w diecie u psa.
Zapotrzebowanie na ów białko jako takie też i nie istnieje, ponieważ przez to też pojęcie rozumie się zapotrzebowanie na ów to poszczególne i aminokwasy. Jednak też i w takowej to praktyce dla wygody bilansowania tego o to pokarmu używamy też i norm, które jednak nam określają ogólne to zapotrzebowanie psa na białko.
FEDIAF zaleca, jednak i następujące to minimalne wymagania na ów białko u naszych to psów. Dokładnie chodzi tutaj na 100 g suchej masy 18 proc u psów to dorosłych, u psów, które podczas wzrostu i rozrodu 22 proc. Raz jeszcze musimy tutaj zaznaczyć, że są to podane wartości MINIMALNE, które jednak i muszą zostać spełnione przez takie o to karmy dla psów, aby również zapobiec różnorodnym to chorobom, które są jednak związane z takim o to niedoborem białka w ów diecie.
Natomiast i ilość białka, która jest, tak naprawdę niezbędna do ów zaspokojenia i zapotrzebowania zależy, już od wartości biologicznej i też sprawności danego białka w jego pożywieniu. Ponadto wszystko zawartość białka w takiej o to diecie dla psa zawsze powinna być i skorelowana z jego kalorycznością. Jest to naprawdę ważne.
Źródła białka w diecie.
Źródło też i takiego o to białka ma tak naprawdę ogromne i bardzo jest ważne znaczenie w pożywianiu psa i kota. Pies jako dość elastyczny to gatunek i przystosował się też i do bardzo różnego pożywienia. Mimo że jego to organizm przyzwoicie radzi sobie z trawieniem też i produktów roślinnych, to idealne białko w diecie takiego psa, jednak pochodzi z mięsa.
Białka pochodzenia zwierzęcego są też i pełnowartościowe. Ich wartość biologiczna jest też i bardzo to wysoka, dlatego, że wynosi ona od 80 do 99 proc. Białka roślinne zazwyczaj jednak są też i niepełnowartościowe dlaczego? Dlatego, że zawierają one niepełne profile aminokwasów, albo jednak posiadają owszem wszystkie niezbędne to aminokwasy, ale i w nieodpowiednich to ilościach.