Czy też i wiesz, że popularna to agresja u psa może i tak naprawdę wyniknąć z diety? Złe żywienie swojego pupila może i sprawić, że będzie się gorzej i uczył nowych komend. Zdziwiony? Pora zatem i wyjaśnić sobie pokrótce. Jak też i wpływa dieta na zachowanie psa.
Jak też i się okazuje, dieta i zachowanie to też i dwie kwestie ściśle ze sobą i powiązane. Temat jest jednak i tak niezwykle szeroki i trudny, że pozostawia jeszcze i wiele to pytań, bez odpowiedzi. Jednak i naukowcy starają się znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Wpływ diety na zachowanie psa.
Wpływ i diety na takie o to zachowanie dotyczy i wielu to gatunków zwierząt, też i człowieka. Dlatego też i często będę się odwoływać do żywienia i dietetyki ludzkiej, abyście jeszcze bardziej mogli sobie zobrazować pewne i ciekawe zależności.
Niskiej jakości karma — jaki ma wpływ na zachowanie?
Nie wiem też i jak wygląda dokładnie Twoje dieta, choć i zakładam, że jest ona mniej, albo i bardziej zdrowa. Może jednak i kiedyś przeżyłeś taki i fragment swojego życia, w którym może i ta jakość spożywanego to jedzenia była…. Bardzo niska.
Fast foody, gotowe to jedzenie odgrzewane w takiej o to mikrofali, brak warzyw i owoców w swojej diecie, zbyt duża ilość słodyczy, albo i słonych przekąsek. Znasz to? Jak czułeś się na takiej o to diecie? Nie miałeś i problemów ze snem albo koncentracją?
U psów niskiej jakości dieta działa tak samo. Dzieje się też i przez to, iż zachowanie regularne między innymi przez takie o to pewnie neuroprzekaźniki, a ich też poziom może być również i uwarunkowany obecnością w karmach składników pokarmowych, w tym też i makro, jak i mikroelementów, a tez i witamin.
Nadmiar węglowodanów = nadmierna aktywność u psa.
Bogate w węglowodany surowce pokarmowe są również i przyczyną na przykład nadmiernej to aktywności i nadwrażliwości na różnorodne bodźce. Z kolei kukurydza występująca często w takich o to niskich jakościach karm, zawiera też i niewielkie to ilości tryptofanu, co też i w dalszej kolejności może wpłynąć na kontrolę nastroju i wrażliwość u Twojego psa. Między innymi na ból, dźwięk, czy nawet i dotyk.
Niedobór i tego aminokwasu może prowadzić do różnych zaburzeń snu, a u szczeniąt utrudnia to procesy uczenia. Dużo i tryptofanu znajdziemy w składnikach pochodzenia zwierzęcego, a więc i w dobrej jakości i karmach.
Masa ciała a psa zachowanie.
Otyłość a też i znany to problem u psa, czyli nadwaga, albo i niedowaga również i wpływają na takie zachowanie u zwierząt. Przy nadmiarze to kilogramów bardzo często występuje i zmniejszona aktywność, czy też i apatia. Z kolei i przy niedoborze jedzenia po zachowania również i agresywne, związane z pierwotnym to dążeniem do zdobycia pokarmu.
Czy zauważasz teraz i podobną to zależność u psów, jak i u ludzi? Czy osoby otyłe nie są nieco bardziej i leniwe niż te osoby o prawidłowej masie ciała?